Mapa dachów
Panorama 832 dachów - znajdź dach w swojej okolicy
panoram dachów

Blachodachówki

Blachodachówki, czyli dachówki blaszane, są eleganckim, trwałym i przy tym wyjątkowo lekkim rodzajem pokrycia dachowego. Nie bez znaczenia jest też cena blachodachówki, która jest jednym z najtańszych materiałów wykorzystywanych do budowy dachów.

Blachodachówka tradycyjna

Blachodachówka jest wykonywana z profilowanej blachy stalowej, dwustronnie ocynkowanej oraz pokrytej kilkoma warstwami lakieru. Wytrzymałość tego pokrycia dachowego w dużym stopniu zależy od rodzaju i grubości zastosowanej powłoki. Im grubsza powłoka blachodachówki, tym większa jej odporność na uszkodzenia mechaniczne i oddziaływanie warunków atmosferycznych.

Blachodachówka z posypką

Obok realizacji dachów z blachodachówką zajmujemy się realizacją dachów z blachodachówką z posypką mineralną lub ceramiczną.
Blachodachówka z posypką rożni się tym od tradycyjnej blachodachówki, że posiada dodatkową warstwę żywicy wykonaną ze specjalnego kruszywa skalnego bądź granulatu ceramicznego. Wskutek tego jest dużo wytrzymalsza, ma lepsze parametry akustyczne, ale jest też cięższa. Warto dodać, że realizacja dachu z blachodachówki z posypką z posypką jest droższa niż wykonanie dachu ze standardowej dachówki blaszanej.

Wycena dachu z blachodachówki

Blachodachówka jest sprawdzonym rodzajem pokrycia w przypadku dachów o stromym nachylenia i prostej konstrukcji. W tym wypadkach jest ona ekonomicznym materiałem budowlanym, znacznie tańszym niż dachówki ceramiczne czy dachówki betonowe. W przypadku dachów o skomplikowanej konstrukcji, posiadających wykusze i załamania, stosowanie dachówek blaszanych nie jest najlepszym rozwiązaniem. Straty materiału będą bardzo duże, wskutek czego realizacja dachów z blachodachówki przestanie być opłacalna. Z tego względu przy wycenie dachu z blachodachówki w pierwszej kolejność należy ustalić, z jakim typem dachu mamy do czynienia.

Wybierz producenta i wyceń swój dach!

budmat           rukki

Walory estetyczne blachodachówek

Niewątpliwym atutem blachodachówek jest to, że są dostępne w szerokiej palecie barw, dzięki czemu z łatwością można dopasować kolor dachu do elewacji budynku i architektury krajobrazu.

W sprzedaży posiadamy blachodachówki wielu uznanych producentów, wśród których należy wymienić następujące firmy: Balexmetal, Blach-Pol, Plannja, Ruuki czy Budmat. Wszystkie wyróżniają się dużą wytrzymałością i estetycznym wyglądem. Zachęcamy do śledzenia naszych realizacji z zakresu dachów z blachodachówki i blachodachówki z posypką!


Wybrane realizacje:

MURANO NIEPORĘT

MURANO BUDMAT

ZWYCIĘSTWA

NIEPORĘT

Zapytaj doradcę ⟩

Armorium Niedziałka Druga

Ruukki Armorium

Niedziałka Druga

Niedziałka Druga

Zapytaj doradcę ⟩

Budmat, Marki

Budmat, Sara

Rolna

Marki

Zapytaj doradcę ⟩

Budmat, Marki

Budmat , Sara

Rolno

Marki , Rolna

Zapytaj doradcę ⟩

Budmat, Marki

Budmat, Sara

Rolna

Marki

Zapytaj doradcę ⟩

Sara Bud Mat

Sara

Łaźniewek

Błonie

Zapytaj doradcę ⟩