Mapa dachów
Panorama 832 dachów - znajdź dach w swojej okolicy
panoram dachów

Dachówki ceramiczne

Dachówki ceramiczne są zdecydowanie najtrwalszym rodzajem pokrycia dachowego, gdyż w nienaruszonym stanie mogą przetrwać kilkadziesiąt, a nawet kilkaset lat. O zaletach dachów z dachówek ceramicznych można pisać by bez końca…

Dachówki ceramiczne i ich ponadprzeciętna wytrzymałość

Głównym budulcem dachówek ceramicznych jest wysuszona i wypalona glina, która dzięki zastosowaniu szeregu procesów technologicznych, staje się wyjątkowo trwałym materiałem. W rezultacie dachy z dachówek ceramicznych są odporne na niszczące oddziaływanie warunków atmosferycznych. Zagrożenia dla nich nie stanowią nawet silne i porywiste wiatry, a to dzięki temu, że pokrycia z dachówek ceramicznych są ciężkie i masywne.

Potwierdzeniem wysokiej jakości dachówek ceramicznych jest to, że ich wiodący producenci obejmują swoje materiały 30-letnią, 50-letnią, a nawet dożywotnią gwarancją.

Dachówki ceramiczne a wentylacja i akustyka

Wymieniając zalety dachówek ceramicznych, należy wspomnieć o ich bardzo dobrych parametrach wentylacyjnych. Dzięki swojej porowatej strukturze swobodnie przepuszczają powietrze i zapewniają optymalny mikroklimat w domu.

Kolejnym z atutów dachówek ceramicznym są ich doskonałe właściwości akustyczne, co przekłada się na duży komfort mieszkania. Ma to duże znaczenie w przypadku, gdy dom jest zlokalizowany w pobliżu miejsc narażonych na hałas miejski i komunikacyjny.

Dachówki ceramiczne – estetyka wykonania

Nie do przecenia są walory estetyczne dachówek ceramicznych, które są dostępne w szerokiej gamie modeli różniących się kształtem i kolorystką. Wybór jest na tyle duży, że przy zastosowaniu dachówek ceramicznych można zbudować naprawdę oryginalny dach, idealnie wpisujący się w otaczający krajobraz. Często dachówki ceramiczne są wykorzystywane do renowacji dachów w obiektach zabytkowych.

Wycena dachu z dachówki ceramicznej

Ta długa lista zalet ma oczywiście duży wpływ na wycenę dachów z dachówek ceramicznych. Jeśli spojrzymy na cennik dachówek ceramicznych, szybko zauważymy, że nie należą one do najtańszych materiałów budowlanych. Jednak warto zauważyć, że odpady surowca przy montażu dachy nie są duże. A wycena dachów z dachówek ceramicznych przy przeliczeniu na ilość metrów kwadratowych wygląda dużo korzystniej niż gdyby wziąć pod uwagę cenę pojedynczej dachówki. Patrząc na wytrzymałość dachówek ceramicznych, ich wybór jest zawsze opłacalny!

Wybierz producenta i wyceń swój dach!

creaton        koramic        roben-logo

logo_bogen       braas_logo_claim_pl_rgb        meyer_holsen_logo      heritage_logo

Realizacje dachów z dachówki ceramicznej

W dotychczasowej działalności z powodzeniem wykonaliśmy wiele realizacji dachów z dachówek ceramicznych. Korzystamy z materiałów wiodących producentów, takich jak: Bogen, Creaton, Brass, Roben. Układamy też dachówki innych uznanych dostawców, w tym: Koramic, Meyer-Holsen czy Heritage. Zachęcamy do kontaktu w sprawie wyceny pokryć dachowych!

Wybrane realizacje:

DOMINO JÓZEFÓW

DOMINO CREATON

DIAMENTOWA

JÓZEFÓW

Zapytaj doradcę ⟩

TANDEM JÓZEFÓW

TANDEM MEYER HOLSEN

RODZINY KALIŃSKICH

JÓZEFÓW

Zapytaj doradcę ⟩

TITANIA MICHAŁÓW GRABINA

TITANIA CREATON

KWIATOWA

MICHAŁÓW GRABINA

Zapytaj doradcę ⟩

TOPAS STANISŁAWÓW PIERWSZY

TOPAS BRAAS

PRZYSZŁOŚĆ

STANISŁAWÓW PIERWSZY

Zapytaj doradcę ⟩

RUBIN STANISŁAWÓW PIERWSZY

RUBIN 13V ANTRACYT BRAAS

PRZYSZŁOŚĆ

STANISŁAWÓW PIERWSZY

Zapytaj doradcę ⟩

Bogen Reform 11

Bogen Reform 11

Dobrodzieja

Warszawa

Zapytaj doradcę ⟩