Mapa dachów
Panorama 895 dachów - znajdź dach w swojej okolicy
panoram dachów

Dachówka ceramiczna – realizacje na lata

Dachówki ceramiczne są zdecydowanie najtrwalszym rodzajem pokrycia dachowego, gdyż w nienaruszonym stanie mogą przetrwać kilkadziesiąt, a nawet kilkaset lat. O zaletach dachów z dachówek ceramicznych można pisać by bez końca…

Dachówki ceramiczne i ich ponadprzeciętna wytrzymałość

Głównym budulcem dachówek ceramicznych jest wysuszona i wypalona glina. Dzięki zastosowaniu szeregu procesów technologicznych staje się ona wyjątkowo trwałym materiałem. W rezultacie dachy z dachówek ceramicznych są odporne na niszczące oddziaływanie warunków atmosferycznych. Zagrożenia dla nich nie stanowią nawet silne i porywiste wiatry. Pokrycia z dachówek ceramicznych są bowiem ciężkie i masywne.

Potwierdzeniem wysokiej jakości dachówek ceramicznych jest to, że ich wiodący producenci obejmują swoje materiały 30-letnią, 50-letnią, a nawet dożywotnią gwarancją.

Dachówki ceramiczne a wentylacja i akustyka

Wymieniając zalety dachówek ceramicznych, należy wspomnieć o ich bardzo dobrych parametrach wentylacyjnych. Dzięki swojej porowatej strukturze swobodnie przepuszczają powietrze i zapewniają optymalny mikroklimat w domu.

Kolejnym z atutów takich pokryć dachowych są ich doskonałe właściwości akustyczne. W efekcie przekładają się one na duży komfort mieszkania. Ma to duże znaczenie, gdy dom jest zlokalizowany w pobliżu miejsc narażonych na hałas miejski i komunikacyjny.

Dachówki ceramiczne – estetyka wykonania

Również tam, gdzie bardzo ważna jest estetyka dachu, najlepiej sprawdza się dachówka ceramiczna. Realizacje takich pokryć dachowych dają możliwość dobierania kolorów i kształtów w atrakcyjnych kompozycjach. Wybór jest na tyle duży, że przy zastosowaniu dachówek ceramicznych można zbudować naprawdę oryginalny dach, idealnie wpisujący się w otaczający krajobraz. Często dachówki ceramiczne są wykorzystywane do renowacji dachów w obiektach zabytkowych.

Wycena dachu z dachówki ceramicznej

Ta długa lista zalet ma oczywiście duży wpływ na wycenę dachów z dachówek ceramicznych. Jeśli spojrzymy na cennik dachówek ceramicznych, szybko zauważymy, że nie należą one do najtańszych materiałów budowlanych. Na ich korzyść przemawia to, że odpady surowca przy montażu dachu są minimalne. Wycena dachów z dachówek ceramicznych przy przeliczeniu na ilość metrów kwadratowych wygląda dużo korzystniej niż gdyby wziąć pod uwagę cenę pojedynczej dachówki. Patrząc na wytrzymałość dachówek ceramicznych, można powiedzieć, że ich wybranie zawsze się opłaca!

Wybierz producenta i wyceń swój dach!

creaton        koramic        roben-logo

logo_bogen       braas_logo_claim_pl_rgb        meyer_holsen_logo      heritage_logo

Realizacje dachów z dachówki ceramicznej

W dotychczasowej działalności z powodzeniem wykonaliśmy wiele dachów, do pokrycia których została wykorzystana dachówka ceramiczna. Realizacje prowadziliśmy z wykorzystaniem materiałów wiodących producentów, takich jak: Bogen, Creaton, Brass, Roben. Układamy też dachówki innych uznanych dostawców, w tym: Koramic, Meyer-Holsen czy Heritage. Zachęcamy do kontaktu – przedstawimy cennik dachówek ceramicznych i przeprowadzimy kompletną wycenę pokryć dachowych.

Wybrane realizacje:

REFORM CZARNY LAS

REFORM 11 Bogen

BUKOWA

CZARNY LAS

Zapytaj doradcę ⟩

MH Tandem

MH Tandem

Wojdyńska

Warszawa

Zapytaj doradcę ⟩

Bogen Plano 11

Plano 11

Szkolna

Józefów

Zapytaj doradcę ⟩

Cavus CZarny Las

Cavus 13 Bogen

czarny las

czarny las

Zapytaj doradcę ⟩

PREMION ŻELECHÓW

PREMION CREATON

Krakowiańska

ŻELECHÓW

Zapytaj doradcę ⟩

PREMION CHRZANÓW MAŁY

PREMION CREATON

CHRZANÓW MAŁY

CHRZANÓW MAŁY

Zapytaj doradcę ⟩