Mapa dachów
Panorama 911 dachów - znajdź dach w swojej okolicy
panoram dachów

Dachówka ceramiczna – realizacje na lata

Dachówki ceramiczne są zdecydowanie najtrwalszym rodzajem pokrycia dachowego, gdyż w nienaruszonym stanie mogą przetrwać kilkadziesiąt, a nawet kilkaset lat. O zaletach dachów z dachówek ceramicznych można pisać by bez końca…

Dachówki ceramiczne i ich ponadprzeciętna wytrzymałość

Głównym budulcem dachówek ceramicznych jest wysuszona i wypalona glina. Dzięki zastosowaniu szeregu procesów technologicznych staje się ona wyjątkowo trwałym materiałem. W rezultacie dachy z dachówek ceramicznych są odporne na niszczące oddziaływanie warunków atmosferycznych. Zagrożenia dla nich nie stanowią nawet silne i porywiste wiatry. Pokrycia z dachówek ceramicznych są bowiem ciężkie i masywne.

Potwierdzeniem wysokiej jakości dachówek ceramicznych jest to, że ich wiodący producenci obejmują swoje materiały 30-letnią, 50-letnią, a nawet dożywotnią gwarancją.

Dachówki ceramiczne a wentylacja i akustyka

Wymieniając zalety dachówek ceramicznych, należy wspomnieć o ich bardzo dobrych parametrach wentylacyjnych. Dzięki swojej porowatej strukturze swobodnie przepuszczają powietrze i zapewniają optymalny mikroklimat w domu.

Kolejnym z atutów takich pokryć dachowych są ich doskonałe właściwości akustyczne. W efekcie przekładają się one na duży komfort mieszkania. Ma to duże znaczenie, gdy dom jest zlokalizowany w pobliżu miejsc narażonych na hałas miejski i komunikacyjny.

Dachówki ceramiczne – estetyka wykonania

Również tam, gdzie bardzo ważna jest estetyka dachu, najlepiej sprawdza się dachówka ceramiczna. Realizacje takich pokryć dachowych dają możliwość dobierania kolorów i kształtów w atrakcyjnych kompozycjach. Wybór jest na tyle duży, że przy zastosowaniu dachówek ceramicznych można zbudować naprawdę oryginalny dach, idealnie wpisujący się w otaczający krajobraz. Często dachówki ceramiczne są wykorzystywane do renowacji dachów w obiektach zabytkowych.

Co ma wpływ na wycenę dachu z dachówki ceramicznej?

Ta długa lista zalet ma oczywiście duży wpływ na wycenę dachów z dachówek ceramicznych. Jeśli spojrzymy na cennik dachówek ceramicznych, szybko zauważymy, że nie należą one do najtańszych materiałów budowlanych. Na ich korzyść przemawia to, że odpady surowca przy montażu dachu są minimalne. Wycena dachów z dachówek ceramicznych przy przeliczeniu na ilość metrów kwadratowych wygląda dużo korzystniej niż gdyby wziąć pod uwagę cenę pojedynczej dachówki. Patrząc na wytrzymałość dachówek ceramicznych, można powiedzieć, że ich wybranie zawsze się opłaca!

Wybierz producenta i wyceń swój dach!

creaton       koramic        roben-logo

logo_bogen       braas_logo_claim_pl_rgb        meyer_holsen_logo      heritage_logo

Cennik dachówek ceramicznych

Cennik dachówek ceramicznych zależy od wybranego modelu. Wyróżniają się między sobą odmiennym kształtem, wielkością i ciężarem. Jak wcześniej wspomniano, są najdroższymi spośród pokryć dachowych ze względu na wysoką jakość surowców wybieranych do produkcji, która dodatkowo jest długim i dość skomplikowanym procesem. Muszą być kunsztownie wykonane, wytrzymałe i odporne na czynniki mechaniczne, warunki atmosferyczne, a także odpowiednio zabezpieczone od porastania mchem. Do kosztów produkcji należy doliczyć te związane z wypalaniem w wysokich temperaturach. Nie bez znaczenia jest także fakt, że nie są kształtowane na masową skalę, wręcz przeciwnie – tworzy się je m.in. pojedynczo. To zostaje oczywiście ujęte w ostatecznym cenniku dachówek ceramicznych.

Wybrane realizacje:

Piano Opacz Mała

Piano Meyer Holsen

Targowa róg Czystej

Opacz Mała

Zapytaj doradcę ⟩

Meyerholsen ,Warszawa

Piano

Lipkowska

Warszawa

Zapytaj doradcę ⟩

INNOVO 10 NOWA IWICZNA

INNOVO 10 CZERWONA ANGOBA

WIOSENNA

NOWA IWICZNA

Zapytaj doradcę ⟩

REFORM Henryków Urocze

REFORM 11 Bogen

Polna

Henryków Urocze

Zapytaj doradcę ⟩

RUBIN 13

BRASS RUBIN 13

HALLERA

OŻARÓW MAZOWIECKI

Zapytaj doradcę ⟩

PIANO OŻARÓW

PIANO MEYER-HOLSEN

TĘCZOWA

OŻARÓW MAZOWIECKI

Zapytaj doradcę ⟩