Dachy płaskie to domena nowoczesnego budownictwa — o ile jeszcze kilka lat temu uszczelnienie dachu płaskiego stanowiło nie lada wyzwanie, tak obecnie dostępne są technologie, które pozwalają na trwałe i solidne pokrycie takiego dachu. Coraz częściej stosuje się układ wentylowany, który pozwala na odpowietrzanie stropodachu. Odpowiednia izolacja termiczna gwarantuje ochronę przed stratami ciepła, a paroizolacja zapobiega gromadzeniu się wilgoci.
Zasadniczo dach płaski nigdy nie jest płaski – niewielki kąt nachylenia jest niezbędny, aby z dachu spływała woda. Ze względu na mały spadek połaci wybór pokrycia dachowego jest mocno ograniczony – do wyboru jest papa termozgrzewalna i membranę PCW. Opcjonalnie można zdecydować się także na montaż płaskiej blachy, aczkolwiek konieczne jest wybudowanie rusztu z łat i kontrłat lub przygotowanie sztywnego poszycia z desek. Jeśli jesteś na etapie budowy i planujesz dach płaski, skontaktuj się z nami po wycenę dachu – dobierzemy najlepsze rozwiązanie i oszacujemy koszty.
Od lat niezmiennie najpopularniejszym materiałem wybieranym na pokrycie dachu płaskiego jest papa termozgrzewalna. Współczesne papy asfaltowe modyfikowane polimerami w niczym nie przypominają tradycyjnych pap bitumicznych, które montowało się na lepiku na gorąco. Papy termozgrzewalne zgrzewa się palnikiem do zagruntowanego odpowiednim podkładem podłoża. Papy asfaltowe są odporne na wysokie i niskie temperatury oraz zmienne czynniki atmosferyczne. Skutecznie chronią dach przed przeciekami i co ważne – są niezwykle łatwe w naprawie. Remont dachu z papy także nie jest skomplikowanym przedsięwzięciem. Nową warstwę można ułożyć na starym pokryciu.