Mapa dachów
Panorama 911 dachów - znajdź dach w swojej okolicy
panoram dachów

Dachówka betonowa – realizacje odporne na każde warunki

Dachówki betonowe są rodzajem pokrycia dachowego o sprawdzonych parametrach technicznych oraz niezaprzeczalnych walorach wizualnych. Zachowują bardzo dobre właściwości użytkowe i estetyczne nawet przez kilkadziesiąt lat, dlatego to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy marzą o solidnym i trwałym dachu.

Wytrzymałe dachówki betonowe

Znakami rozpoznawalnymi dachówek betonowych są: duża wytrzymałość mechaniczna i wysoka odporność na nasiąkanie. Oznacza to, że w regionie o wysokiej wilgotności i sporej ilości opadów najlepiej sprawdzi się właśnie dachówka cementowa. Realizacje, które wykonaliśmy z jej zastosowaniem, potwierdzają, że doskonale zabezpiecza ona budynek przez negatywnym wpływem warunków atmosferycznych: deszczu, śniegu, wiatru, a także oddziaływaniem skrajnie niskich bądź wysokich temperatur.

Uniwersalne dachówki betonowe

Jedną z najważniejszych zalet dachówek betonowych jest ich uniwersalność – można je układać na dachach o różnym kącie nachylenia połaci dachowej, od 10° do aż 90°. Warto przy tym dodać, że są proste w montażu, a przy ich układaniu nie powstaje dużo odpadów. Ma to istotny wpływ na całkowity koszt budowy dachu. Jeśli interesuje Cię wycena dachu z dachówki betonowej, służymy fachową pomocą.

Warto pamiętać, że dachówki betonowe ponadto uchodzą za najbardziej ekologiczny materiał na pokrycie dachowe. Są wykonane ze składników przyjaznych środowisku naturalnemu, takich jak: wysokogatunkowy cement, gruboziarnisty piasek, woda. W procesie produkcji składniki te nie są wypalane, a jedynie utwardzane w wysokiej temperaturze. Dzięki temu dachówki betonowe uwalniają do powietrza dużo mniej szkodliwych substancji niż choćby dachówki ceramiczne.

Różnorodne realizacje z dachówek betonowych

Wśród zalet dachówek betonowych należy wymienić różnorodność wzorów i kolorów, w jakich są dostępne. Oferta jest na tyle rozbudowana, że nie będzie stanowiło problemu dobranie dachówek betonowych naturalnie komponujących z otoczeniem czy stylem domu. Jednocześnie będą one spełniały indywidualne oczekiwania estetyczne zamawiającego. Jeśli chcesz wiedzieć, jak prezentują się realizacje dachówki cementowej, gotowe projekty dachów znajdziesz w naszej galerii.

Wycena dachu z dachówki betonowej

Do czołowych producentów dachówek betonowych zaliczają się: Braas, Euronit i IBF. W sprzedaży mamy pokrycia dachowe wszystkich tych marek, których wybór jest gwarancją najwyższej jakości i niezawodności. Są wręcz synonimem bezpieczeństwa, naturalności, a także niesamowitej estetyki. Głównie od barwy i modelu zależy ich cena. Interesuje Cię wycena dachu z dachówki betonowej? Skontaktuj się.

Wybierz producenta i wyceń swój dach!

braas_logo_claim_pl_rgb            euronit            ibf2

Wybrane realizacje:

Euronit Odrano Wola

Euronit Profil S Creaton

AKWARELOWA

Odrano Wola

Zapytaj doradcę ⟩

Profil S Dosin

Profil S Dosin

Lazurowa

Dosin

Zapytaj doradcę ⟩

Celtycka Dosin

Celtycka Braas

Rumiankowa

Dosin

Zapytaj doradcę ⟩

Teviva Serock

Teviva Brass

Romualda Traugutta

Serock

Zapytaj doradcę ⟩

Celtycka Marki

Braas Celtycka

Batorego

Marki

Zapytaj doradcę ⟩

Celtycka Słupno

Braas Celtycka

Przytulna

Słupno

Zapytaj doradcę ⟩