Mapa dachów
Panorama 895 dachów - znajdź dach w swojej okolicy

Dachówka ceramiczna – zalety

Dachówka ceramiczna jest jednym z pokryć dachowych o najdłuższej historii. Tradycyjnie była używana do krycia dachów już od czasów starożytnych. Nie jest najtańszą opcją, ale za to ma wiele zalet, o których będzie mowa w poniższym wpisie. To właśnie ze względu na te zalety wciąż jest chętnie wybierana przez wielu inwestorów.

Blachodachówka z posypką: główne cechy, właściwości i zalety

Blachodachówka z posypką jest coraz chętniej wybierana jako doskonała alternatywa dla standardowej blachodachówki czy dachówki ceramicznej. Wyróżnia się nie tylko oryginalnym wyglądem, ale też doskonałymi parametrami technicznymi. W tym artykule wyjaśnimy, jakie są najważniejsze cechy oraz dlaczego warto zdecydować się na realizację blachodachówki z posypką.

Dachówka

Dachówka cementowa i ceramiczna – porównanie

Dach to jeden z najważniejszych, a jednocześnie najbardziej narażonych na czynniki zewnętrzne elementów konstrukcyjnych każdego budynku. Na jego trwałość w największym stopniu wpływają warunki atmosferyczne: opady, śnieg, wiatr itd. Dach wykonany z niskiej jakości materiałów może przysporzyć sporo dość kosztownych problemów. Dlatego bardzo ważny jest dobór odpowiedniego pokrycia dachowego.

System rynnowy

Budowa systemu rynnowego

Wydajny system rynnowy jest równie ważnym elementem dachu, jak więźba czy solidnie zamontowane pokrycie. System rynnowy to kombinacja dobrze dobranych i dopasowanych do siebie elementów, których głównym zadaniem jest odprowadzanie wody deszczowej. Co wchodzi w jego skład? Sprawdźmy!

Koszt budowy dachu

Co trzeba wziąć pod uwagę przy wycenie dachu?

Budowa więźby dachowej i jej pokrycie to ostatni etap budowy domu w stanie surowym. Osoby, które wkrótce się z nim zmierzą, nieraz zastanawiają się, jak dokładnie wycenia się dach i co decyduje o kosztach jego budowy. Co wziąć pod uwagę? Przekonajmy się!

Dachówki Braas

Jedna z najchętniej wybieranych dachówek w Polsce: dachówki Braas

Dachówki Braas to dachówki chętnie kładzione na dachach nie tylko w Polsce, ale w całej Europie (wykończono nimi dachy ponad 6 milionów obiektów!). Są trwałe i wyglądają niezwykle estetycznie, dzięki czemu zaskarbiły sobie serca osób budujących domy. Dachówki Braas zapewniają szczelność dachu oraz gwarantują wysoką odporność na działanie skrajnych warunków atmosferycznych na długie lata. Produkty […]