Mapa dachów
Panorama 911 dachów - znajdź dach w swojej okolicy
panoram dachów

Wycena pokryć dachowych

Zastanawiasz się, ile kosztuje wymiana lub budowa dachu? Cena materiałów oraz wykonania pokrycia dachowego zależy od kilku powiązanych ze sobą czynników. Śpieszymy z odpowiedzią na pytanie, które z nich mają największy wpływ na wycenę dachu.

Kształt dachu a jego wycena

Oszczędności związanych z budową dachu należy szukać już na etapie projektu domu lub innego budynku. To właśnie projekt jest punktem wyjściowym, który pozwala na wstępne oszacowanie kosztów wykonania pokrycia dachowego.

Projektując przyszły dom czy inny obiekt, szczególną uwagę należy zwrócić na wielkość i kształt dachu, gdyż ma to bezpośrednio przełożenie na koszt jego budowy. Im bardziej skomplikowany dach, tym większe opłaty za jego wykonanie – koszt krycia dachu. Im prostszy kształt dachu, tym większa oszczędność finansowa. Z czego wynika taka różnica? Przy dachach o prostej konstrukcji, np. dachach dwuspadowych, zużywa się mniej materiałów pokryciowych. Odpady budowlane są stosunkowe nieduże, a nakład pracy zdecydowanie mniejszy. W przypadku dachów o finezyjnych kształtach jest wprost przeciwnie. Wydasz o wiele więcej pieniędzy na zakup materiałów budowlanych, a przy obróbce skomplikowanych miejsc, straty materiału połaciowego będą naprawdę spore. Ponadto budowa takiego dachu jest zadaniem pracochłonnym, co wpływa na podniesienie kosztów robocizny.

Kształt dachu a wybór materiałów pokryciowych

Zależnie od kształtu dachu należy dobierać odpowiednie pokrycia dachowe. Dachówki ceramiczne i dachówki betonowe są uniwersalnymi materiałami budowlanymi. Stosuje się je przy dachach zarówno o prostej, jak i skomplikowanej konstrukcji. Wycena dachu z dachówek ceramicznych i betonowych zależy oczywiście od stopnia skomplikowania konstrukcji.

Ponadto dachy z dachówek ceramicznych są dużo cięższe, przez co i więźba dachowa musi być solidniejsza. W związku z tym, jeśli zdecydujesz się na dachówki ceramiczne, więcej zapłacisz za budowę konstrukcji nośnej dachu.

Blachodachówki i blachodachówki z posypką są polecane jako pokrycia dachowe na dachy o prostej konstrukcji. Wynika to z tego, że blachodachówki są sprzedawane w arkuszach lub modułach. Ponieważ są materiałami wielkoformatowymi wymagają docinania i obróbek dekarskich. Jeśli kształt dachu jest nietypowy, zachodzi konieczność wykonania naprawdę wielu obróbek. W efekcie generuje się dużo odpadów budowlanych, a koszty robocizny znacząco wzrastają.

Choć cena blachodachówki w porównaniu z ceną dachówek jest dużo niższa, to nie należy się tym sugerować. W pierwszej kolejności należy spojrzeć na kształt dachu i przeliczyć cenę wykonania pokrycia dachowego, uwzględniając straty materiałów i opłaty za robociznę. Najlepszym rozwiązaniem jest pomoc profesjonalistów, którzy przeprowadzą rzetelną wycenę dachu z dachówek ceramicznych, betonowych czy blachodachówki.

Pamiętajmy też o względach estetycznych – przyszły dach powinien naturalnie komponować się z otoczeniem i przede wszystkim musi podobać się właścicielowi. Ułatwieniem przy wyborze odpowiedniego pokrycia będzie nasza galeria dachów. Zachęcamy do zapoznania się przykładowymi realizacjami dachów.

Wybierz producenta i wyceń swój dach!

 

wycena-dachu
creaton       koramic        roben-logo
braas_logo_claim_pl_rgb            euronit            ibf2
budmat           rukki

Pokrycia dachowe ceny

Cena pokryć dachowych zależy od kilku czynników. Do najczęściej branych pod uwagę przy wycenie zalicza się: typ dachu, materiały, jakie zostaną wykorzystane, wykonanie podkładu oraz koszty dla firmy wykonującej zlecenie. Ceny za pokrycie dachowe są podawane zazwyczaj za m2. Uwzględniają koszt zakupu materiałów, a także montażu.

Na wycenę pokryć dachowych ma wpływ w głównej mierze rodzaj wybranego dachu. Dla przykładu cena blachodachówki dostępnej w naszej ofercie będzie zależna od rodzaju – tradycyjnego lub z posypką.

Wymiana dachu koszt

Bez wątpienia jedną z ważniejszych i poważniejszych inwestycji w trakcie remontu domu jest zmiana dachu. Nieszczelny, przemakający sufi wymaga naprawy. Koszt wymiany dachu zależy od cen materiałów i jest zazwyczaj ustalany indywidualnie. Największe znaczenie przy ostatecznej wycenie ma: stan dachu, jego kształt i użyte surowce.

Chcesz położyć nowy dach? Skontaktuj się z nami i poznaj naszą ofertę.

Wybrane realizacje:

Corona Rozalin

Corona

Daniewice

Rozalin

Zapytaj doradcę ⟩

Diamant Wolica

Ahi diamant

Tęczowa

Wolica

Zapytaj doradcę ⟩

Diamant Laszczki

Diamant Ahi

Laszczki

sosnowa

Zapytaj doradcę ⟩

Diamant Laszczki

Ahi diamant

Sosnowa

Laszczki

Zapytaj doradcę ⟩

Corona

AHI Roofing Corona

Kalinowa

Nadarzyn

Zapytaj doradcę ⟩

AHI Roofing

AHI Roofing Corona

Zasobna

Warszawa

Zapytaj doradcę ⟩