Mapa dachów
Panorama 911 dachów - znajdź dach w swojej okolicy

Blachodachówka z posypką: główne cechy, właściwości i zalety

Blachodachówka z posypką: główne cechy, właściwości i zalety

Blachodachówka z posypką jest coraz chętniej wybierana jako doskonała alternatywa dla standardowej blachodachówki czy dachówki ceramicznej. Wyróżnia się nie tylko oryginalnym wyglądem, ale też doskonałymi parametrami technicznymi. W tym artykule wyjaśnimy, jakie są najważniejsze cechy oraz dlaczego warto zdecydować się na realizację blachodachówki z posypką.

Czym właściwie jest blachodachówka z posypką?

Blachodachówka z posypką nie jest tym samym produktem co standardowa blachodachówka. Przede wszystkim jest od niej znacznie cięższa, ale jednocześnie trwalsza, bardziej wytrzymała i odporna na różne czynniki zewnętrzne. To z kolei przekłada się na nieco wyższą cenę.

Blachodachówki, które przeznaczone są do pokrycia posypką, wykorzystuje się blachę stalową, ocynkowaną termicznie i zabezpieczoną z obu stron warstwą epoksydową i akrylową. Producenci dodatkowo stosują też inne warstwy ochronne, które podnoszą parametry pokrycia.

Posypka na blachodachówce wpływa nie tylko na jej walory wizualne, ale też wykazuje też szereg doskonałych właściwości użytkowych. Przede wszystkim podnosi parametry wytrzymałościowe pokrycia dachowego, skutecznie tłumi odgłosy deszczu, chroni przed działaniem promieniowania UV itd.

Rodzaje blachodachówki z posypką

Klasyfikacji tego produktu możemy dokonać na podstawie różnych rodzajów posypki. Największym zainteresowaniem cieszą się blachodachówki z posypką mineralną, które wykazują najlepsze parametry w porównaniu z innego rodzaju pokryciami. Na rynku dostępne są też blachodachówki z posypką wulkaniczną, która również zapewnia bardzo długą trwałość. Z kolei blachodachówka z posypką ceramiczną wyglądem do złudzenia przypomina dachówkę ceramiczną.

Blachodachówka z posypką – czy warto?

Podstawową zaletą blachodachówki z posypką jest jej trwałość. To bardzo wytrzymały produkt, który wykazuje wysoką odporność na różnorodne czynniki zewnętrzne, urazy mechaniczne czy procesy starzenia. Jej parametry wytrzymałościowe są znacznie lepsze niż tradycyjnej blachodachówki.

Blachodachówki z posypką mają szeroki zakres zastosowań. Mogą być stosowane zarówno na dachach nowo powstających, jak i remontowanych (nie ma konieczności usuwania starego pokrycia). Sprawdzają się zarówno w przypadku domów mieszkalnych, jak i obiektów przemysłowych, handlowych czy użytkowych. Wybór różnych wersji blachodachówek z posypką jest dość duży, więc każdy może znaleźć produkt idealnie dostosowany do stylistyki budynku czy jego otoczenia.