Mapa dachów
Panorama 911 dachów - znajdź dach w swojej okolicy

Dlaczego blachodachówka nie wychodzi z mody?

Dlaczego blachodachówka nie wychodzi z mody?

Osoby, które budują swój nowy dom, nie raz zastanawiają się, czym pokryć dach, aby wyglądał elegancko i ponadczasowo. Trendy zmieniają się co kilka lat, jednak  istnieją pewne rozwiązania, które zawsze pozostają w modzie. Przykładem może być blachodachówka, która jest cały czas jednym z najchętniej używanych materiałów do pokrycia dachów.

Praktyczne pokrycie dachu

Blachodachówka jest pokryciem niezwykle estetycznym, ale również praktycznym. Wygląda świetnie przez lata, właściciel domu nie musi pamiętać o skomplikowanych pracach konserwacyjnych czy częstym myciu dachu. Materiał, chociaż jest jedną z tańszych opcji, jeśli chodzi o pokrycie dachu, jest wyjątkowo trwały i nieuciążliwy podczas użytkowania. Cennik blachodachówki nie przyprawia o zawrót głowy żadnego inwestora. Dodatkowo łatwo się ją montuje. Położenie blachodachówki nie wymaga zatrudniania wysoko wyspecjalizowanej ekipy budowlanej. Jest materiałem lekkim, wygodnym w transporcie, nieobciążającym zbytni konstrukcji dachu. Sprawdzi się więc nawet na starych krokwiach.

Do wyboru, do koloru

Blachodachówkę klienci pokochali między innymi za mnogość wzorów i kolorów dostępnych na rynku. Producenci nie spoczęli na laurach i starają się na bieżąco dostarczać nowe modele. Blachodachówki mogą imitować inne pokrycia dachowe (np. drewniane gonty), dzięki czemu sprawdzają się świetnie w wielu różnych projektach. Klienci mogą zamawiać ciekawe kolory tego pokrycia dachowego, ale również i różne formy. W ostatnich latach chętnie kupowane były blachodachówki płaskie, które wpisywały się w nowoczesne, minimalistyczne trendy. Szeroki wybór modeli sprawia, że nie ma domu, do którego stylu nie dałoby się dobrać pasującej blachodachówki. Projektanci proponują ją zarówno jako pokrycie dachu domów tradycyjnych, jak i nowoczesnych. W związku z tym śmiało można powiedzieć, że blachodachówka nigdy nie wychodzi z mody. Co jakiś czas pojawiają się tylko jej nowsze modele, które idealnie wpisują się w bieżące trendy.