Mapa dachów
Panorama 911 dachów - znajdź dach w swojej okolicy

Dlaczego warto zamontować dachówkę ceramiczną?

Dlaczego warto zamontować dachówkę ceramiczną?

Dachówki ceramiczne produkowane są z gliny. Wypala się je w specjalnych piecach w wysokiej temperaturze, która powoduje twardnienie materiału oraz scalanie składników dachówki.

Glina, używana do ich wytwarzania, zawiera domieszkę minerałów lub tlenków metali, a także rozdrobnione szkliwo.

Dachówki ceramiczne są estetyczne

Pierwszą zaletą dachówek ceramicznych, która od razu rzuca się w oczy, jest ich estetyka. Takie dachówki są eleganckie oraz stylowe. Duży wybór wzorów oraz kolorów sprawia, że można je bez problemu dopasować do pozostałych elementów elewacji.

Ceramika jest odporna na uszkodzenia

Dachówki ceramiczne są odporne na uszkodzenia mechaniczne i niesprzyjające warunki atmosferyczne. Nie niszczą się pod wpływem silnego nasłonecznienia, wiatru, gradu, śniegu, dużych opadów deszczu czy wahań temperatur. Co więcej, są mrozoodporne; nawet ujemne wartości stopni Celsjusza nie spowodują zmian w ich strukturze.

Dachówki ceramiczne gwarantują ciszę

Oferowane przez nas dachówki ceramiczne polecamy szczególnie na poddasza użytkowe.

Zapewniają one bowiem bardzo dobrą izolację akustyczną, ze względu na duży ciężar materiału. Na poddaszu nie będzie słychać deszczu, uderzającego o dach.

Ceramiczne dachówki to inwestycja na lata

Dachówki ceramiczne stanowią doskonałą inwestycję na długi czas.

To trwałe pokrycie dachowe może przetrwać ponad 50 lat w nienaruszonym stanie.

Ich kolor nie wyblaknie, powłoka nie złuszczy się, a dachu nie pokryje mech. Dzięki gładkiej powierzchni nie będzie gromadził się  na nich brud.

Dachówki ceramiczne są także niepalne, co gwarantuje bezpieczeństwo domowników.

Z wielu rodzajów pokryć dachowych, takich jak na przykład blacha, dachówki, blachodachówka czy papa warto wybrać właśnie dachówkę ceramiczną. Łączy ona bowiem w sobie zalety, którymi powinno cechować się dobre pokrycie dachowe: estetykę, solidność, trwałość i odporność na uszkodzenia oraz szkodliwe warunki atmosferyczne. Dachówka ceramiczna to dobrze zainwestowane pieniądze.