Mapa dachów
Panorama 911 dachów - znajdź dach w swojej okolicy

Najpopularniejsze rodzaje pokryć dachowych

Najpopularniejsze rodzaje pokryć dachowych

Dachówki ceramiczne, dachówki betonowe, dachówki bitumiczne i blachodachówki – to najczęściej wybierane rodzaje pokryć dachowych. Jakie są ich najważniejsze właściwości?

Dachówki ceramiczne

Numerem jeden na rynku pokryć dachowych są dachówki ceramiczne. Można o nich mówić tylko w kategoriach „naj”. Są najtrwalsze, najbardziej odporne na oddziaływanie warunków zewnętrznych, najlepsze pod względem parametrów akustycznych i izolacyjnych… i przy okazji najdroższe spośród wszystkich materiałów pokryciowych dostępnych na rynku.

Dachówki betonowe

Doskonałe właściwości użytkowe są znakiem rozpoznawalnym dachówek betonowych. Pokrycia wyróżniają się dużą wytrzymałością i wysoką odpornością na nasiąkliwość. Nie sposób nie wspomnieć również o uniwersalności tych dachówek – z powodzeniem można układać je na dachach o różnym kącie nachylenia połaci.

Dachówki bitumiczne

Dachówki bitumiczne są mniej znane niż dachówki ceramiczne czy betonowe, choć też posiadają bardzo dobre parametry techniczne. Przy ich zastosowaniu jest możliwe ułożenie pokryć dachowych trwałych, bardzo lekkich, a przy tym nowoczesnych i estetycznych. Warto dodać, że ich montaż nie jest skomplikowany i czasochłonny.

Blachodachówki

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć miejsca dla blachodachówek. Są zaskakująco lekkim, a przy tym trwałym i estetycznie wyglądającym rodzajem pokrycia dachowego. O ich dużej popularności decyduje to, że są jednym z najtańszych materiałów stosowanych do budowy dachu.