Mapa dachów
Panorama 911 dachów - znajdź dach w swojej okolicy

Zalety dachówki ceramicznej

Zalety dachówki ceramicznej

O dachówkach ceramicznych mówi się w samych superlatywach. Są zdecydowanie najbardziej wytrzymałym rodzajem pokrycia dachowego o doskonałych parametrach wentylacyjnych i akustycznych. Czym wyróżniają się na tle innych typów dachówek?

Dachówki ceramiczna, czyli wytrzymałość

Gdyby porównywać wszystkie pokrycia dachowe pod względem wytrzymałości, to zwycięzcą zestawienia okazałaby się dachówki ceramiczne. Są nieporównywalnie bardziej trwałe niż wszystkie inne rodzaje dachówek. Ich trwałość określa się na co najmniej 100 lat, a nie brakuje przykładów budowli z dachem ceramicznym, które przetrwały znacznie dłużej, nawet kilkaset lat.

Zagrożeniem dla dachów ceramicznych nie są nawet skrajnie niesprzyjające warunki atmosferyczne. Dachy te stanowią spójną i masywną konstrukcję, która powinna przetrwać przy silnych wiatrach oraz przy bardzo obfitych opadach śniegu.

Wentylacja i akustyka na najwyższym poziomie

Dachówki ceramiczne są nie tylko najtrwalszym pokryciem dachowym, lecz także najlepszym pod względem parametrów wentylacyjnych. Zapewniają optymalny mikroklimat w domu – bardzo dobrze przepuszczają świeże powietrze do wewnątrz budynku, a jednocześnie są na tyle szczelne, że uniemożliwiają się przedostanie płynącej wody pod pokrycie.

Nie możemy też zapominać o tym, że ceramika jest materiałem o sprawdzonych właściwościach tłumiących. W efekcie dachy ceramiczne doskonale tłumią dźwięki dobiegające z zewnątrz, a domownicy nie muszą się wsłuchiwać w odgłosy dudnienia podczas opadów deszczu.

Estetyka i indywidualność

Również pod względem walorów estetycznych dachy ceramiczne śmiało mogą konkurować z innymi rodzajami pokryć. Asortyment kształtów i kolorów dachówek jest na tyle szeroki, że pozwala stworzyć aranżację dachu dostosowaną do indywidualnych oczekiwań. Jeśli więc marzymy o oryginalnym dachu, zakup dachówek ceramicznych będzie najlepszym wyborem.